Zarejestruj się na Akademię Kontroli Zakażeń!
Już w marcu 2024 Ogólnopolski Zjazd PTZS

W dniach 7-9 marca 2024 r. w Łodzi odbędzie się konferencja AKADEMIA KONTROLI ZAKAŻEŃ - Ogólnopolski Zjazd Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych. W wydarzeniu wezmą udział lekarze, pielęgniarki, mikrobiolodzy, diagności, farmaceuci i ratownicy medyczni z placówek medycznych w całym kraju. Rejestracja ruszyła: www.akademiazakazen.pl.

Przedstawiciele zawodów medycznych i najważniejszych w Polsce zespołów profilaktyki i kontroli zakażeń spotkają się w marcu 2024 r. w Łodzi – a to za sprawą Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych i wyjątkowej konferencji „Akademia Kontroli Zakażeń”. Podczas wydarzenia eksperci poruszą najważniejsze zagadnienia w dziedzinie współczesnych zakażeń, opowiedzą o skutecznych rozwiązaniach, dobrych praktykach i wyzwaniach związanych z kontrolą zakażeń szpitalnych.

Wybitni eksperci i ciekawy program merytoryczny

Wydarzenie wyróżnia wybitny program merytoryczny stworzony przez ekspertów PTZS. Wśród tematów paneli dyskusyjnych, wykładów i warsztatów konferencji znajdą się m.in.:

  • Analityka medyczna w służbie diagnostyki zakażeń szpitalnych
  • Czy gruźlica wciąż zagraża zdrowiu publicznemu?
  • Zapalenia płuc
  • Pierwotne i wtórne zakażenia krwi
  • Wybrane aspekty szpitalnych inwazyjnych zakażeń grzybiczych
  • Zakażenia skóry i tkanek miękkich – trudne sytuacje w diagnostyce i leczeniu szpitalnym
  • Zakażenia w opiece długoterminowej
  • Zakażenia w ortopedii implantacyjnej

Podczas konferencji wystąpią takie autorytety w świecie zakażeń jak m.in. prof. dr hab. n. med. Barbara Dołęgowska, Konsultant krajowy w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej; prof. dr hab. Jadwiga Wójkowska-Mach, Zakład Kontroli Zakażeń i Mykologii Katedra Mikrobiologii UJCM w Krakowie; dr n. med. Małgorzata Romanik, Prezes Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych czy prof. dr hab. n. med. Piotr B. Heczko, Zakład Bakteriologii, Ekologii Drobnoustrojów i Parazytologii UJCM w Krakowie.

Organizatorami konferencji są: Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, EMC Szpitale oraz Vicommi Media (www.vicommi.pl).

Zapraszamy do rejestracji:

www.akademiazakazen.pl

AKZ PTZS2